Kita

 
 

Dantų implantų rūšys. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Kasdieniniame žmogaus gyvenime dantys atlieka labai svarbų vaidmenį. Jie ne tik padeda sukramtyti maistą, bet taip pat prisideda prie geresnio virškinimo ir bendros mūsų sveikatos būklės. Bėgant metams, mūsų dantys darosi silpnesni. Tai gali tapti viena iš dantų netekimo priežasčių. Deja, dantų praradimo priežasčių gali būti labai daug: dantų kariesas, dantenų ligos, diabetas, rūkymas, prasta mityba ir kt. Svarbiausia, prarastus dantis kuo greičiau pakeisti kitais, kad išvengtume gretutinių dantų pajudėjimo ir iškritimo, žandikaulio kaulo irimo. Šiuo metu egzistuoja keletas galimybių, kaip atstatyti trūkstamus dantis, tokių kaip dantų tilteliai, protezai, bet pats moderniausias būdas – dantų implantavimas. Dantų implantų taip pat yra keletas rūšių. Kiekvienas iš jų turi savo pliusų ir minusų. Tad norint priimti geriausią sprendimą renkantis danties implanto rūšį, reikėtų žinoti kiekvieno implanto stipriąsias ir silpnąsias puses.

Pagrindinės dantų implantų rūšys:

1. Sraigtiniai. Tai patys populiariausi ir efektyviausi dantų implantai, kurie savo dydžiu ir forma atkartoja natūralius paciento dantis. Sraigtiniai implantai yra laikomi vieni iš geriausių dėl savo tvirtumo ir ilgalaikiškumo. Ilgų klinikinių stebėjimų ir bandymų rezultatai patvirtina, kad sraigtiniai implantai yra saugūs. Jie taip pat pasižymi labai gera integracija su kauliniu audiniu, kuri siekia apie 98 % visų atvejų. Ši implantų rūšis labiausiai tinkama tiems žmonėms, kurie turi pakankamai platų ir aukštą žandikaulį. Be to, sraigtiniai implantai gali geriausiai patenkinti estetinius paciento reikalavimus.

2. Plokšteliniai. Šie implantai tinkamiausi yra tiems žmonėms, kurie turi silpnesnį žandikaulį, kurių žandikaulių dantinės ataugos yra palyginti siauros, bet gana aukštos. Priešingai nei sraigtiniai danties implantai, plokšteliniai implantai nėra ilgaamžiai. Šie implantai naudojami kaip atramos tiltiniams protezams.

3. Poantkauliniai. Dažniausiai rekomenduojami tais atvejais, kai žandikaulis nėra pakankamai platus ar aukštas, kad būtų galima panaudoti sraigtinės ar plokštelinės formos implantą. Poantkauliniai implantai nėra įsriegiami į kaulą. Jie dedami ant kaulo, po antkauliu.

Reikėtų paminėti, kad plokšteliniai ir poantkauliniai dantų implantai daugelyje šalių yra nebenaudojami. Tai atsitiko dėl keleto priežasčių. Visų pirma, šie implantai būdavo naudojami tik tada, kai buvo neįmanoma įsodinti sraigtinio implanto. Tačiau šiuolaikinė chirurgija labai sparčiai vystėsi ir išrado naujų metodų, leidžiančių atnaujinti sunykusį žandikaulių kaulinį audinį. Antra, nėra daug mokslinių tyrimų, užtikrinančių plokštelinių ir poantkaulinių implantų patikimumą bei tarnavimo ilgalaikiškumą. Yra teigiama, kad sraigtiniai implantai yra vienintelė implantų rūšis, kuri yra detaliai išnagrinėta ir jų saugumas patvirtintas daugybe mokslinių tyrimų. Trečia, plokštelinių ir poantkaulinių dantų implantų įsodinimo procedūros yra gana traumuojančios, kai tuo tarpu sraigtinių implantų – labai paprastos.

Renkantis dantų implantus, taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į gamintoją. Būkite atsargūs, jei implantus gaminanti kompanija turi vos kelių metų patirtį. Geriau rinkitės gamintoją, kuris rinkoje egzistuoja jau daugybę metų ir per tuos gyvavimo metus yra ištobulinęs savo gaminamus implantus. Tokių įmonių siūlomi dantų implantai pasižymi kokybiškumu, yra ilgalaikiai ir lengvai prigyja. Nobel dantų implantai galėtų būti puikus tokio gamintojo siūlomų implantų pavyzdys.

Tinkamos rūšies implanto pasirinkimas yra svarbus žingsnis. Todėl norint būti tikriems, kad Jūsų pasirinktas danties implantas geriausiai patenkins Jūsų poreikius, visais atvejais prieš implantaciją būtina pasikonsultuoti su patyrusiu burnos chirurgu. Sėkmės priimant teisingą sprendimą!


 

 

Straipsniai ir patarimai